
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 120 pF |
| Voltage Rating (DC) | 26 V |
| Length | 2.01 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Voltage Rating (AC) | 18 V |
| Height | 1.02 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 26 V |
| Depth | 1.25 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Max Voltage Rating (DC) | 26 V |
| Approvals | UL |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Supply Voltage | 26 V |
| Max Output Current | 30 A |
| Inductance | 1.5 nH |
| Breakdown Voltage | 34.5 V |
| Clamping Voltage | 60 V |
| Varistor Voltage | 34.5 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 18 V |
| Max Surge Current | 30 A |
| Energy | 100 mJ |
| Clamping Current | 1 A |
| Voltage Tolerance | 10 % |
| Max Varistor Voltage | 37.95 V |
| Min Varistor Voltage | 31.05 V |
| Schedule B | 8533400080 |
| Surge Energy Rating | 100 mJ |
| Peak Surge Current | 30 A |
Stock: 1330
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19407
Ext.Price$0.19407
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19407 | $0.19407 |
| 10 | $0.11883 | $1.18830 |
| 50 | $0.11041 | $5.52050 |
| 100 | $0.10259 | $10.25900 |
| 500 | $0.08977 | $44.88500 |
| 1000 | $0.08720 | $87.20000 |
| 3000 | $0.08291 | $248.73000 |
| 5000 | $0.07883 | $394.15000 |
| 10000 | $0.07822 | $782.20000 |
